kredyt, kredyty

Kredyt to pożyczka pieniężna zaciągnięta w banku na określony cel (wyjątek stanowi kredyt gotówkowy, gdzie nie musimy określać celu), czas oraz za określony procent. Udzielanie kredytów przez banki jest jednym z ich podstawowych ich zadań, głownie na tym zarabiają. Kredyt otrzymuje się na określony czas, po którym należy go zwrócić.
Z tytułu udzielonych kredytów bank uzyskuje odsetki od kredytu, które to stanowią jego wynagrodzenie i których to wysokość zależy od wysokości udzielonego kredytu. Odsetki te płaci kredytobiorca i są one dla niego kosztem. Kredyty bankowe pełnią następujące funkcje: - kreatywną - polega ona na tworzeniu pieniądza. Bank udzielając kredytu działa jak emitent pieniądza, bowiem kwota udzielonego kredytu jest przeznaczona na określone wydatki i działa tak jakby kredytobiorca otrzymał określoną kwotę pieniężną. - płatniczą, która umożliwia kredytobiorcy zapłacenia swoich płatności wierzycielom. - finansową - polega ona na stworzeniu możliwości sfinansowania przedsiębiorstwom ich działalności. - kontrolną - bank udziela kredytu jedynie wypłacalnym i wiarygodnym kredytobiorcom

Nowości

  • Nieruchomości.

    Osoba będąca pośrednikiem w obrocie nieruchomościami prowadzi do zawarcia przez swoich klientów umowy kupna, sprzedaży, najmu czy dzierżawy np. nieruchomości rzeszów, czy działki Charzykowy. Odnajduje osób zainteresowanych kupnem, negocjuje warunki zakupu, zamiany czy najmu. Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to działalność zawodowa. Pośrednik powinien być zapisany w centralnym rejestrze pośredników oraz mieć licencję. Pośrednik realizuje czynności, zmierzające do zawarcia przez inne osoby umów kupna, sprzedaży praw do nieruchomości, własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego czy prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej.

  • Turystyka

    Jesteś osobą która bardzo lubi podróże i podróżowanie. Odwiedziłeś bardzo wiele miejsc i to zarówno takich które są znanymi atrakcjami turystycznymi jak i takich które położone są z dala od znanych wakacyjnych szlaków. Znasz kilka języków oraz zwyczaje wielu krajów co bardzo pomaga na wycieczkach zarówno tych dalekich jak i bliskich. Wiele razy korzystałeś z usług firm takich jak biuro podróży ale też wiele razy organizowałeś wyjazdy swoim znajomym i przyjaciołom. Czasem nawet myślałeś że jesteś takim mini biurem podróży, co zresztą bardzo Ci odpowiadało.