Witamy na TriColor

wentylacja Poznań


oferty ogrody zimowe

Posted by Jac on March 8, 2009  •  Comments (64)  •  Full article

Małe łazienki

Bardzo dużo o statusie danej grupy społecznej mogą powiedzieć ich łazienki w mieszkaniach i domach, które były przez nich wystawiane i urządzane w danym okresie czasu. Historia w tych tematach nie kłamie a tam gdzie udało zachować się oryginalne budowle tego typu można zobaczyć to to dziś. Od czasów najdawniejszych, kiedy ludzie mieszkali w grotach czy lepiankach, zawsze istniała w nich kuchnia nawet jak jej rolę pełniło tylko ognisko z zawieszonym naczyniem do gotowania czy patyk do pieczenia mięsa z upolowanej zwierzyny (chociaż często ze względu na wentylację, znajdowały się ona poza miejscem zamieszkania). Oczywiście urządzenie kuchni zawsze musiało być funkcjonale nawet ze względu na to że skupiło się w niej całe życie rodzinne. Tak było przez całe wieki i nawet teraz niektórzy kultywują te tradycje w swoich współczesnych domach. Urządzenie pomieszczeń do utrzymywania higieny jest obecnie kwestą gustu. Łazienka w domkach najczęściej spełnia funkcję toaletowo-kąpielową, ale bywają też takie z oddzielnymi wc. Pralnie najczęściej połączone są z kotłowniami w oddzielnych pomieszczeniach, lub wogóle ich nie ma. W małych blokowych mieszkaniach łazienka do dziś jest pomieszczeniem ciemnym ze słabą wentylacją, dopiero nowoczesne mieszkania mają te pomieszczenia wentylowane porządnie lub z małym oknem do przewietrzania. Rola jaką spełnia kuchnia w mieszkaniu człowieka czyli to miejsce w którym przygotowuje i często spożywa się posiłki ma funkcję bardzo szczególną do spełnienia. Tak było istotnie od zawsze, że nasi przodkowie już tę rolę wyeksponowali od dawien dawna. Oczywiście to pojęcie jadalni pomieszczenia gdzie jadano obiady przy pięknych dużych stołach z rzeźbionymi wygodnymi krzesłami i posiłki były na porcelanowych zastawach a sztućce którymi się posługiwano to były rodowe srebra, jest znane z historii. W nowoczesnych dużych domach jednorodzinnych też obecnie zdarzają się łazienki o wymiarach sporego pokoju z wanną do hydromasażu, z urządzeniami do gimnastyki a nawet z leżanką czy fotelem do relaksacji przy olejkach eterycznych i kojącej muzyce, czy też sauną. Dla wszystkich oczywiście bardzo ważne jest aby podstawowe funkcje pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka były spełnione. Przecież wiadomo, że nawet łazienka udekorowana najdroższymi elementami musi być wygodna i ciepła aby można było w niej wypełniać zabiegi kosmetyczne i higieniczne.


404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

last minute ogrody zimowe

Posted by Jac on March 8, 2009  •  Comments (64)  •  Full article

adres na sprzedaż - pozycjonowany - katalogowany - sprzedawany również za pomoc± platformy sprzedażowej domen www.info.org.pl domeny na sprzedaż, lub możesz również wymienić się linkiem na tej stronie, lub utworzyć subdomenę, istnieje również mozliwość dzierżawy adresu - kontakt - bigcentrum(nospam)wp.pl, 0692851633, gg 6543222

 
 
adwokatslupsk.com, nauka pływania Słupsk